Pärmäkoskiová vyhrala 20 km klasicky, jej štvrtý triumf vôbec

02.03.2024 Celý región

Lahti 2. marca (TASR) - Fínska bežkyňa na lyžiach Krista Pärmäkoskiová vyhrala sobotňajšie preteky Svetového pohára na 20 kilometrov klasicky v domácom Lahti. Tridsaťtriročná pretekárka zvíťazila časom 52:08,0 minúty pred Nemkou Victoriou Carlovou, ktorá stratila 1,9 sekundy. Pódium doplnila Pärmäkoskiovej krajanka Kerttu Niskanenová s mankom 9,9 sekundy. Celkové poradie vedie naďalej Američanka Jessie Digginsová.

Pärmäkoskiová vyhrala štvrtýkrát v kariére a premiérovo od marca 2018. Takmer presne po šiestich rokoch zvíťazila v domácom stredisku, kde sa museli pretekárky vysporiadať v sobotu s náročnými podmienkami. Na trati sa strácala stopa a v miestami hlbokom snehu prišlo aj k niekoľkým pádom.

Rozhodujúci medzičas bol ten na šestnástom kilometri, ktorého poradie vydržalo až do cieľa. Práve tam išla prvýkrát do vedenia Pärmäkoskiová, o jednu desatinu pred Carlovou a pomaly zrýchľovala. V pretekoch s intervalovým štartom mala číslo 15, od Carlovej ju tak delilo dvanásť pretekárok a na potvrdenie víťazstva si musela počkať. Digginsová obsadila 21. miesto s mankom 3:07,8 minúty.